+48 539 964 112 kidsapp@its.biz.pl

Kilka słów o nas

Historia KidsApp

 

Był rok 2016 gdy nasz syn Leon, wtedy czteroletni, chodził do przedszkola w Poznaniu. Przedszkole mieściło się przy ulicy Marcelińskiej, niedaleko mojego miejsca pracy.

 Praca w branży transportowo – spedycyjnej przy małym dziecku, dawała mi nieźle w kość. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę z tego, jak duży zaczynam mieć problem z panowaniem nad sprawami związanymi z uczęszczaniem dziecka do placówki. Codziennie zastanawiałam się jak te sprawy poukładać, tak aby stały się proste i łatwe w zarządzaniu. Zaczęłam zastanawiać się jak wygląda moja, dość wymagająca branża, i doszłam do wniosku, ze skoro w mojej pracy sprawdza się system, to dlaczego nie miałby on sprawdzić się również w placówce? Nieco innego zdania był wtedy mój mąż, twórca aplikacji KidsApp, bowiem uważał on wtedy, że to nie ma sensu, bo nikt tego, i tak nie kupi.

W 2017 roku, gdy moja kariera zawodowa uległa zakończeniu, postanowiłam, że nie chcę już do niej wrócić, że czas na zmiany, tylko jakie? Wtedy powróciłam do tematu aplikacji dla placówek. Mój mąż Krzysztof, był już bardziej przychylny pomysłowi, dla niego to również okazało się ciekawe inne wyzwanie, aniżeli to, co robił do tej pory jako programista.

Program pisaliśmy prawie rok czasu, powodem było to, że Krzysztof był na etacie, co czasowo, już wtedy przy dwójce dzieci, nie ułatwiało sprawy. Dzięki temu, że zaufała nam jedna z naszych największych placówek przedszkolno – żłobkowych, prace nabrały tempa. Okazało się bowiem, że nasza wizja jako rodzica, musi zostać uzupełniona przez faktyczne potrzeby placówki.

Czy było ciężko? Jasne, że tak! Poza pewną ekscytacją na nowy produkt, o którym nigdy nie słyszeliśmy, że istnieje, towarzyszyły nam również mniej pozytywne emocje. Mieliśmy sporo obaw dotyczących przyjęcia naszego pomysłu przez placówki, nie wiedzieliśmy czy będą to pozytywne emocje. Obawialiśmy się czy spełnimy faktyczne oczekiwania zarówno placówek, jak i rodziców. Gdy już produkt był gotowy nastąpiła duża niepewność, bowiem okazało się, że teraz zacznie się prawdziwe wyzwanie, czyli pozyskanie placówek, które zechciałyby korzystać z KidsApp.

Jak bardzo zmieniliśmy się? Zmieniło się praktycznie wszystko, to znaczy nazwa, logo, wygląd programu, rozbudowa aplikacji, o faktyczne konkretne i potrzebne moduły, takie które są niezbędne dla naszych użytkowników.  Dodatkowo nasz główny programista zrezygnował z pracy, na rzecz rozwoju KidsApp.

A co nie zmieniło się? To co się nie zmieniło, to nasza stale rosnąca potrzeba opiekowania się naszymi klientami, sprawdzanie jak oni się z nami czują, czy być może mają jakieś nowe, inne potrzeby. Nie zmienne jest również nasze wsparcie 24h na dobę, to ważne aby nasi użytkownicy  nie musieli czekać, niepotrzebnie stresując się, że nie mogą na czas rozwiązać problemu.

Co dalej? Dalej będziemy pracować nad naszą jakością, nad rozwijaniem programu o kolejne niezbędne funkcje, takie  jak e-Dziennik, szybkie przelewy, i być może galerię. Również nasz zespół będzie się powiększał, o kolejne osoby, które pomogą nam współtworzyć dalszą historię KidsApp.

Obecnie czujemy ogromną radość, i satysfakcję będąc częścią zmiany, obserwując nową rzeczywistość naszych placówek, które są dla nas wciąż inspiracją do dalszej pracy nad KidsApp.

Jakie mamy przemyślenia z naszej pracy? Najważniejsze, to pamiętać, że narzędzia IT takie jak KidsApp, mają tylko wspomagać pracę naszych użytkowników, i absolutnie nie zastępować kontaktu z ludźmi.

                                                                                                                                                                                                  Pozdrawiam serdeczniAurelia, Pomysłodawczyni KidsApp